KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 7297231
*
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 december 2011
kl 17:44:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 16:37:57
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08
-
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48
*
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
nr 729 7231
Ingeborg Lindborg-Andréasen
(1875-1950)
Etsningar, i mapp, 9 st. Ingeborg Lindborg-Andréasen (1875-1950), bladets mått: ca 35x25
Ingeborg Lindborg-Andréasen, målare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 december 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 16:37:57 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ingeborg Lindborg-Andréasen
Ingeborg Lindborg-Andréasen, mÃ¥lare och grafiker född i Hjörlunde Danmark, 1875, död i Stockholm 1950.Läs mer om Ingeborg Lindborg-Andréasen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik i mapp
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08 -
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48